Een trio van chocolade lava taartjes puur, melk en wit. Gestold aan de buitenkant en zacht en lopend aan de binnenkant. Steel de show (nogmaals) met dit dessert.
Ca. 195gr, 3 x 1 taartje van 65gr.
Bereiding, tips en meer informatie
Lees meer..
Direct uit de vriezer te gebruiken
1. Verwarm de oven voor op 200C en zet de taartjes er ca. 11-12 min in
2. Ze zijn perfect als ze nog vloeibaar zijn in het midden
Tip(s): Serveer met een bolletje ijs en wat verkruimelde krokante nootjes erover.
Restaurant Smink vindt u in Wolvega. Hier kook ik, Jan Smink, volgens de Smink-stijl een menu op hoog niveau, met veel lef en met een grote dosis beleving. Ik kook met de producten waarmee ik als boerenzoon ben opgegroeid, de liefde voor Friesland spat van het bord. Samen met mijn brigade zorg ik voor een unieke Friese gastronomische ervaring.
Kijk voor meer informatie op: https://www.jansmink.com/
Een trio van chocolade lava taartjes van pure, melk en witte chocolade. Gestold aan de buitenkant en zacht en lopend aan de binnenkant. Een perfecte zoete afsluiting van een diner.
Melk chocolade, pure chocolade, witte chocolade, roomboter, ei, eidooier, suiker, bloem en zout.
Niet geschikt voor mensen met een gluten, ei en/of melk inclusief lactose allergie of intolerantie.
*Ondanks voorzorgsmaatregelen kan niet worden uitgesloten dat er kleine sporen van allergenen in het product terecht zijn gekomen.
Kilojoule (KJ) | 1915 |
Kcal | 460,7 |
Vet | 33,9 |
Waarvan verzadigd vet | 22,7 |
Koolhydraten | 31,4 |
Waarvan suikers | 23,6 |
Eiwit | 6,9 |
Zout | 0,5 |
Een trio van chocolade lava taartjes puur, melk en wit. Gestold aan de buitenkant en zacht en lopend..
Door een account aan te maken in deze winkel kunt u het betalingsproces sneller doorlopen, meerdere adressen opslaan, bestellingen bekijken en volgen en meer.
RegistrerenU heeft geen artikelen in uw winkelwagen